13/16" 15 & 60 Degree Angle Open-End Wrench
SKU
WRI 1376
$0.00
13/16" 15 & 60 Degree Angle Open-End Wrench
13/16" 15 & 60 Degree Angle Open-End Wrench
- 13/16-Inch x 13/16-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 13/16" x 13/16" |
|---|---|
| Weight | 0.31 |
| Overall Length | 7 5/8" |
| Thickness of Head | 9/32" |
| Thickness of Head | 1 1/2" |
| Nom. Size | 13/16" x 13/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |