15/16" 1" Drive 6 Point Standard Impact Socket
SKU
WRI 8830
$0.00
15/16" 1" Drive 6 Point Standard Impact Socket
15/16" 1" Drive 6 Point Standard Impact Socket
- Size 15/16-Inch weight 1.12
- Nominal size 15/16-Inch shape I
- Length 2 9/32-Inch diameter socket 1 9/16-Inch
- Diameter drive 2-Inch broach depth 23/32-Inch
- Ret ring 6583
| Size | 15/16" |
|---|---|
| Weight | 1.12 |
| Nom. Size | 15/16" |
| Shape | I |
| Length | 2-9/32" |
| Ds | 1-9/16" |
| Dd | 2" |
| Bd | 23/32" |
| Ret Ring | 6583 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |