15/16" x 15/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
SKU
WRI 1380
$0.00
15/16" x 15/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
15/16" x 15/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
- 15/16-Inch x 15/16-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 15/16" x 15/16" |
|---|---|
| Weight | 0.41 |
| Overall Length | 8 3/4" |
| Thickness of Head | 9/32" |
| Thickness of Head | 1 3/4" |
| Nom. Size | 15/16" x 15/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |