1-1/2" Drive x 2-13/16" 6-Point Deep Impact Socket
SKU
WRI 84945
$0.00
1-1/2" Drive x 2-13/16" 6-Point Deep Impact Socket
1-1/2" Drive x 2-13/16" 6-Point Deep Impact Socket
Meets or exceeds ASME B107.110. Black oxide finish, Deep length, Hex drive.
| Size | 2-13/16" |
|---|---|
| Weight | 14.50 |
| Nom. Size | 2-13/16" |
| Shape | III |
| L | 6-1/4" |
| Ds | 4-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-37/64" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |