1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84947
SKU
WRI 84947
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84947
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84947
Size 2 15/16-Inch weight 17.25. Nominal size 2 15/16-Inch shape III. Length 6-1/4-Inch diameter socket 4 1/2-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 5/8-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 2-15/16" |
|---|---|
| Weight | 17.25 |
| Nom. Size | 2-15/16" |
| Shape | III |
| L | 6-1/4" |
| Ds | 4-1/2" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-5/8" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |