Straight Fluted Screw Extractor 3/16 to 1/4"
SKU
LAW 90208
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 3/16 to 1/4"
Straight Fluted Screw Extractor 3/16 to 1/4"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 2, 3/16 to 1/4" (Pack of 1)
| Item# | 90208 |
|---|---|
| Product Name | Extractor |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| Industry Number | 2 |
| For Sizes | 3/16 - 1/4" |
| Shank Diameter | 1/4" |
| Point Diameter | 11/64" |
| Use Drill Size | 3/16" |
| Overall Length | 2-3/4" |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 2 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5120-01-644-0344 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |