1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84949
SKU
WRI 84949
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84949
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84949
Size 3 1/16-Inch weight 18.07. Nominal size 3 1/16-Inch shape III. Length 6-1/4-Inch diameter socket 4 3/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 11/16-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 3-1/16" |
|---|---|
| Weight | 18.07 |
| Nom. Size | 3-1/16" |
| Shape | III |
| L | 6-1/4" |
| Ds | 4-3/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-11/16" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |