1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84952
SKU
WRI 84952
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84952
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84952
Size 3-1/4-Inch weight 20.25. Nominal size 3-1/4-Inch shape III. Length 6 3/8-Inch diameter socket 5-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 23/32-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 3-1/4" |
|---|---|
| Weight | 20.25 |
| Nom. Size | 3-1/4" |
| Shape | III |
| L | 6-3/8" |
| Ds | 5" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-23/32" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |