1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84951
SKU
WRI 84951
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84951
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84951
Size 3 3/16-Inch weight 17.87. Nominal size 3 3/16-Inch shape III. Length 6 3/8-Inch diameter socket 4 13/16-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 23/32-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 3-3/16" |
|---|---|
| Weight | 17.87 |
| Nom. Size | 3-3/16" |
| Shape | III |
| L | 6-3/8" |
| Ds | 4-13/16" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-23/32" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |