1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84954
SKU
WRI 84954
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84954
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84954
Size 3 3/8-Inch weight 19.65. Nominal size 3 3/8-Inch shape III. Length 6 3/8-Inch diameter socket 5-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 7/8-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 3-3/8" |
|---|---|
| Weight | 19.65 |
| Nom. Size | 3-3/8" |
| Shape | III |
| L | 6-3/8" |
| Ds | 5" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-7/8" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |