1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84962
SKU
WRI 84962
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84962
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84962
Size 3 7/8-Inch weight 26.15. Nominal size 3 7/8-Inch shape III. Length 7-Inch diameter socket 5 5/8-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 59/64-Inch. Ret ring 84576.
| Size | 3-7/8" |
|---|---|
| Weight | 26.15 |
| Nom. Size | 3-7/8" |
| Shape | III |
| L | 7" |
| Ds | 5-5/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-59/64" |
| Ret-Ring | 84576 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |