Straight Fluted Screw Extractor 1/4 to 5/16"
SKU
LAW 90209
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 1/4 to 5/16"
Straight Fluted Screw Extractor 1/4 to 5/16"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 3, 1/4 to 5/16" (Pack of 1).
| Item# | 90209 |
|---|---|
| Product Name | Extractor |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| For Sizes | 1/4 - 5/16" |
| Shank Diameter | 5/16" |
| Point Diameter | 7/32" |
| Use Drill Size | 1/4" |
| Overall Length | 3" |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 3 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5120-01-644-0349 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |