Straight Fluted Screw Extractor 5/16"
SKU
LAW 90210
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 5/16"
Straight Fluted Screw Extractor 5/16"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 4, 5/16" Sizes (Pack of 1).
| Item# | 90210 |
|---|---|
| Product Name | Extractor |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| For Sizes | 5/16" |
| Shank Diameter | 3/8" |
| Point Diameter | 9/32" |
| Use Drill Size | 5/16" |
| Overall Length | 3-1/4" |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 4 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5120-01-644-0348 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |