Straight Fluted Screw Extractor 7/16 to 1/2"
SKU
LAW 90212
$0.00
Straight Fluted Screw Extractor 7/16 to 1/2"
Straight Fluted Screw Extractor 7/16 to 1/2"
Straight Fluted Screw Extractor for Removing Broken Screws, Studs, Bolts, Pipe Fittings, Number 6, 7/16 to 1/2" Sizes (Pack of 1).
| Item# | 90212 |
|---|---|
| Product Name | Straight Fluted Screw Extractor 7/16 to 1/2" |
| Type | Screw Extractor |
| Flute | Straight |
| For Sizes | 7/16 - 1/2" |
| Shank Diameter | 1/2" |
| Point Diameter | 7/16" |
| Use Drill Size | 1/2" |
| Overall Length | 4-1/2" |
| UNSPSC# | 27111709 |
| Industry# | 6 |
| TAA Compliant | Yes |
| NSN | 5120-01-644-4347 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |