3/8 X 12" Slotted Screwdriver
SKU
AMP S-51
$0.00
3/8 X 12" Slotted Screwdriver
3/8 X 12" Slotted Screwdriver
Non-Sparking, Non-Magnetic, Corrosion Resistant.
| Shank Material | Beryllium Copper Alloy |
|---|---|
| Tipe Style | Keystone Slotted |
| Shank Length | 12" |
| Shank Shape | Round |
| Handle Material | Acetate |
| Handle Design | Fluted |
| Tip Style Group | Slotted |
| Tip Size | 33/8" |
| Overall Length | 17" |
| NSN | 5120-00-277-1194 |
|---|---|
| GSA Item | No |
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |