1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C40
SKU
WRI 848C40
$0.00
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C40
1-1/2" Dr. Standard Length Castellated Socket 848C40
Size 2 1/2-Inch weight 7.23. Nominal size 2 1/2-Inch shape III. Length 3 7/16-Inch diameter socket 3 7/8-Inch. Diameter drive 3-1/4-Inch broach depth 9/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2-1/2" |
|---|---|
| Weight | 7.23 |
| Nom. Size | 2-1/2" |
| Shape | III |
| L | 3-7/16" |
| Ds | 3-7/8" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 9/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |