1-1/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8840
SKU
WRI 8840
$0.00
1-1/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8840
1-1/4-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8840
Size 1-1/4-Inch weight 1.52. Nominal size 1-1/4-Inch shape II. Length 2 17/32-Inch diameter socket 2 1/16-Inch. Broach depth 29/32-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-1/4" |
|---|---|
| Weight | 1.52 |
| Nom. Size | 1-1/4" |
| Shape | II |
| Length | 2-17/32" |
| Ds | 2-1/16" |
| Dd | - |
| Bd | 29/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |