1-11/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8854
SKU
WRI 8854
$0.00
1-11/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8854
1-11/16-Inch with 1-Inch Drive 6 Point Standard Impact Socket 8854
Size 1 11/16-Inch weight 1.85. Nominal size 1 11/16-Inch shape III. Length 2 5/8-Inch diameter socket 2 1/2-Inch. Diameter drive 2 1/16-Inch broach depth 1 13/32-Inch. Ret ring 6581A.
| Size | 1-11/16" |
|---|---|
| Weight | 1.85 |
| Nom. Size | 1-11/16" |
| Shape | III |
| L | 2-5/8" |
| Ds | 2-1/2" |
| Dd | 2-1/16" |
| Bd | 1-13/32" |
| Ret-Ring | 6581A |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |