1-1/16" 1/2" Drive 12 Point Standard Socket
SKU
WRI 4134
$0.00
1-1/16" 1/2" Drive 12 Point Standard Socket
1-1/16" 1/2" Drive 12 Point Standard Socket
- Square Drive
- Purpose of use for Hand tools, sockets
- Alloy Steel
| Size | 1-1/16" |
|---|---|
| Weight | 0.29 |
| Nom. Size | 1-1/16" |
| Shape | III |
| L | 1-3/4" |
| Ds | 1-13/32" |
| Dd | 1-3/32" |
| Bd | 29/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |