1/2" Drive 5 Point Penta Socket
SKU
WRI 9076
$0.00
1/2" Drive 5 Point Penta Socket
1/2" Drive 5 Point Penta Socket
- 13/16-Inch pentad socket
- 1/2-Inch drive
- Overall length of 2-Inch
- Constructed of alloy steel for strength and durability
- Black industrial finish
| Weight | 0.26 |
|---|---|
| Nom. Size | 13/16 5 Pt. Socket |
| Shape | II |
| L | 2" |
| Ds | 1-1/8" |
| Dd | - |
| Bd | 1-1/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |