1-1/4" 1/2" Drive Special 8 Point Chrome Square Socket
SKU
WRI 4340
$0.00
1-1/4" 1/2" Drive Special 8 Point Chrome Square Socket
1-1/4" 1/2" Drive Special 8 Point Chrome Square Socket
- Locking Type - Ball
- Purpose of use for Hand tools, sockets
- No. of Points - 8
| Size | 1-1/4" |
|---|---|
| Weight | 0.76 |
| Nom. Size | 1-1/4" |
| Shape | III |
| L | 2-1/8" |
| Ds | 1-61/64" |
| Dd | 1-1/4" |
| Bd | 1-3/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |