1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8970
SKU
WRI 8970
$0.00
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8970
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8970
Size 2 3/16-Inch weight 4.91. Nominal size 2 3/16-Inch shape III. Length 4 3/32-Inch diameter socket 3-1/4-Inch. Diameter drive 2 7/16-Inch broach depth 2 21/32-Inch. Ret ring 6584.
| Size | 2-3/16" |
|---|---|
| Weight | 4.91 |
| Nom. Size | 2-3/16" |
| Shape | III |
| L | 4-3/32" |
| Ds | 3-1/4" |
| Dd | 2-7/16" |
| Bd | 2-21/32" |
| Ret-Ring | 6584 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |