1/2" Drive Deep Impact Socket, 12 Point
SKU
WRI 4998
$0.00
1/2" Drive Deep Impact Socket, 12 Point
1/2" Drive Deep Impact Socket, 12 Point
- This item is a Wright 1-1/2" - 1/2" Dr. 12 Pt. Deep Impact Socket (4998)
- Purpose of use for Hand tools, sockets
- Manufactured in the United States
| Size | 1-1/2" |
|---|---|
| Nom. Size | 1-1/2" |
| Shape | III |
| L | 3-5/8" |
| Ds | 2-15/64" |
| Dd | 1-17/32" |
| Bd | 2-1/2" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |