1-Inch - 1/2-Inch Drive 12-Point Deep Socket 4632
SKU
WRI 4632
$0.00
1-Inch - 1/2-Inch Drive 12-Point Deep Socket 4632
1-Inch - 1/2-Inch Drive 12-Point Deep Socket 4632
1 inch deep socket. 1/2 inch drive. Overall length of 2 5/8 Inch. Constructed of alloy steel for strength and durability. Full polish finish and 12 point.
| Size | 1" |
|---|---|
| Weight | 0.40 |
| Nom. Size | 1" |
| Shape | III |
| L | 3-1/16" |
| Ds | 1-5/16" |
| Dd | 1-3/32" |
| Bd | 2-1/4" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |