1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8954
SKU
WRI 8954
$0.00
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8954
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8954
Size 1 11/16-Inch nominal size 1 11/16-Inch. Shape III length 2 5/8-Inch. diameter socket2 1/2-Inch. Diameter drive 2-1/4-Inch. Broach depth 2 11/32-Inch.
| Size | 1-11/16" |
|---|---|
| Nom. Size | 1-11/16" |
| Shape | III |
| L | 2-5/8" |
| Ds | 2-1/2" |
| Dd | 2-1/4" |
| Bd | 2-11/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |