1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84922
SKU
WRI 84922
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84922
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84922
Size 1 3/8-Inch weight 10.10. Nominal size 1 3/8-Inch shape I. Length 5 5/8-Inch diameter socket 2 3/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 3/4-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 1-3/8" |
|---|---|
| Weight | 10.10 |
| Nom. Size | 1-3/8" |
| Shape | I |
| L | 5-5/8" |
| Ds | 2-3/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 3/4" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |