1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8952
SKU
WRI 8952
$0.00
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8952
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8952
Size 1 5/8-Inch weight 2.66. Nominal size 1 5/8-Inch shape III. Length 3 1/2-Inch diameter socket 2 1/2-Inch. Diameter drive 2-1/4-Inch broach depth 2 15/32-Inch. Ret ring 6584.
| Size | 1-5/8" |
|---|---|
| Weight | 2.66 |
| Nom. Size | 1-5/8" |
| Shape | III |
| L | 3-1/2" |
| Ds | 2-1/2" |
| Dd | 2-1/4" |
| Bd | 2-15/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |