1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84932
SKU
WRI 84932
$0.00
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84932
1-1/2" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 84932
Size 2-Inch weight 9.33. Nominal size 2-Inch shape II. Length 5 5/8-Inch diameter socket 3-1/4-Inch. Drive diameter 3-1/4-Inch broach depth 1 1/16-Inch. Ret ring 84575.
| Size | 2" |
|---|---|
| Weight | 9.33 |
| Nom. Size | 2" |
| Shape | II |
| L | 5-5/8" |
| Ds | 3-1/4" |
| Dd | 3-1/4" |
| Bd | 1-1/16" |
| Ret-Ring | 84575 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |