1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8976
SKU
WRI 8976
$0.00
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8976
1" Dr. 6 Pt. Deep Impact Socket 8976
Size 2 3/8-Inch weight 4.74. Nominal size 2 3/8-Inch shape III. Length 4 1/8-Inch diameter socket 3 13/32-Inch. Diameter drive 2 7/16-Inch broach depth 2 5/8-Inch. Ret ring 6584.
| Size | 2-3/8" |
|---|---|
| Weight | 4.74 |
| Nom. Size | 2-3/8" |
| Shape | III |
| L | 4-1/8" |
| Ds | 3-13/32" |
| Dd | 2-7/16" |
| Bd | 2-5/8" |
| Ret-Ring | 6584 |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |