1-1/4" x 1-1/4" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
SKU
WRI 1386
$0.00
1-1/4" x 1-1/4" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
1-1/4" x 1-1/4" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
- 1 1/4-Inch x 1 1/4-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 1 1/4" x 1 1/4" |
|---|---|
| Weight | 0.84 |
| Overall Length | 11 3/4" |
| Thickness of Head | 21/64" |
| Thickness of Head | 2 3/8" |
| Nom. Size | 1 1/4" x 1 1/4" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |