1-11/16" x 1-11/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
SKU
WRI 1393
$0.00
1-11/16" x 1-11/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
1-11/16" x 1-11/16" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
- 1 11/16-Inch x 1 11/16-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 1 11/16" x 1 11/16" |
|---|---|
| Weight | 3.40 |
| Overall Length | 16 9/16" |
| Thickness of Head | 31/64" |
| Thickness of Head | 3 5/16" |
| Nom. Size | 1 11/16" x 1 11/16" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |