1-3/8" x 1-3/8" Open End Wrench, Double Angle 15 & 60 Degree
SKU
WRI 1388
$0.00
1-3/8" x 1-3/8" Open End Wrench, Double Angle 15 & 60 Degree
1-3/8" x 1-3/8" Open End Wrench, Double Angle 15 & 60 Degree
- 1 3/8-Inch x 1 3/8-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 1 3/8" x 1 3/8" |
|---|---|
| Weight | 1.19 |
| Overall Length | 12 1/2" |
| Thickness of Head | 13/32" |
| Thickness of Head | 2 5/8" |
| Nom. Size | 1 3/8" x 1 3/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |