1-5/8" x 1-5/8" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
SKU
WRI 1392
$0.00
1-5/8" x 1-5/8" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
1-5/8" x 1-5/8" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
- 1 5/8-Inch x 1 5/8-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 1 5/8" x 1 5/8" |
|---|---|
| Weight | 3.00 |
| Overall Length | 15 7/8" |
| Thickness of Head | 19/64" |
| Thickness of Head | 3 3/16" |
| Nom. Size | 1 5/8" x 1 5/8" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |