11/32" x 11/32" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
SKU
WRI 1361
$0.00
11/32" x 11/32" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
11/32" x 11/32" Double Angle Open End Wrench 15 & 60 Degree Angles
- 11/32-Inch x 11/32-Inch
- Double angle, 15 degree and 60 degree
- Open ended design
- More torque, longer life, higher strength
- Meets or exceeds ASME B107.1100
| Size | 11/32" x 11/32" |
|---|---|
| Weight | 0.06 |
| Overall Length | 4-3/4" |
| Thickness of Head | 3/16" |
| Thickness of Head | 3/4" |
| Nom. Size | 11/32" x 11/32" |
| GSA Item | No |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |