HAMMERCURV CLAW 12 OZ
SKU
EST E3-12C
$0.00
HAMMERCURV CLAW 12 OZ
HAMMERCURV CLAW 12 OZ
| Assembled Depth (in.) | 1.06 in |
|---|---|
| Handle Length (in.) | 9 |
| Assembled Height (in.) | 11.06 in |
| Weight of Head (oz.) | 12 |
| Assembled Width (in.) | 4.31 in |
| Claw Type | Curved |
| Handle Material | Comfort Grip |
| Color Family | Silver |
| Replaceable Head | No |
| Hammer Type | Curved Claw |
| GSA Item | Yes |
|---|---|
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |