DRILL, REVERSIBLE, 1/2", 0-550RPM, 6302H, 5130-01-397-9801
SKU
MAK 6302H
$0.00
DRILL, REVERSIBLE, 1/2", 0-550RPM, 6302H, 5130-01-397-9801
DRILL, REVERSIBLE, 1/2", 0-550RPM, 6302H, 5130-01-397-9801
| Capacity (steel) : | 1/2" |
|---|---|
| Capacity (wood) : | 1-3/8" |
| No Load Speed (variable speed) : | 0 - 550 RPM |
| AMPS : | 6.5 |
| Overall Length : | 11-1/4" |
| Net Weight : | 4.8 lbs. |
| Handle : | Pistol |
| Max. no load speed : | 550 RPM |
| Power Type : | Corded |
| Shipping Weight : | 5.6 lbs. |
| UPC Code : | 088381-029773 |
| NSN | 5130-01-397-9801 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |