ENGRAVER (INCLUDES 1 EA. CARBIDE PT).
SKU
DRE 290-01
$0.00
ENGRAVER (INCLUDES 1 EA. CARBIDE PT).
ENGRAVER (INCLUDES 1 EA. CARBIDE PT).
| Product Depth (in.) | 6.5 in |
|---|---|
| Product Width (in.) | 8.5 in |
| Product Height (in.) | 4 in |
| Chuck Capacity | 0 |
| Power Tool Features | No Additional Features |
| Chuck Type | Keyed |
| Product Weight (lb.) | 0.13 lb |
| Cord Length (ft.) | 6 |
| Reconditioned | No |
| Corded Tool Type | Specialty |
| Cordless/ Corded | Corded |
| Tools Product Type | Power Tool |
| Maximum Speed (rpm) | 7200 |
| Variable Speed | No |
| NSN | 5130-01-336-5533 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |