IMPACT, 1/2 CORDLESS 20V KIT
SKU
DEW DCF880M2
$0.00
IMPACT, 1/2 CORDLESS 20V KIT
IMPACT, 1/2 CORDLESS 20V KIT
| ANVIL TYPE | DETENT PIN |
|---|---|
| BATTERY TYPE | LITHIUM ION |
| DRIVE | 1/2" SQUARE |
| IMPACTS/MIN | 0-2,700 IPM |
| NO LOAD SPEED | 0-2,300 RPM |
| POWER TOOL TYPE | CORDLESS |
| SYSTEM | 20V MAX* |
| TOOL LENGTH | 5.70" IN |
| TOOL WEIGHT | 3.4 LBS |
| NSN | 5130-01-545-0769 |
|---|---|
| GSA Item | Yes |
| FedMall Item | No |
| UPC | N/A |